Ooyala: nowy rodzaj konsoli do gier

Granie w gry konsolowe to jedna z naszych ulubionych rozrywek.

Cyfrowy dźwięk przestrzenny i duży telewizor HD wydają się powiększać przestrzeń. To, że gra jest wyświetlana na ekranie telewizora, nie oznacza, że ​​jest lepsza lub gorsza niż na konsoli lub komputerze. Wszyscy dorastaliśmy grając w ten sposób.

Jednak ludzie mogą na czymś tracić.

Rozumiemy, dlaczego smartfony i tablety otrzymują wszystkie nowe tytuły „co jest” Deweloperzy uciekają z branży PC do sektora konsol. Platformy gier mobilnych i społecznościowych przyciągnęły dużą liczbę największych i najzdolniejszych twórców gier, ponieważ są łatwiejsze aby mogli z nimi pracować. Nie mogą być tak pomysłowi, jak by chcieli, gdyby nadal grali na konsolach.

Twoje najpiękniejsze wspomnienia z gier powstały przed telewizorem.

Zadałeś sobie wiele trudu, aby znaleźć księżniczkę, tylko po to, by odkryć, że jest „w innym królestwie”. Twoi przełożeni ciągle Cię informowali, że „jesteś do bani”. Do dolnej części ekranu przyklejono koc, aby ukryć Twoją lokalizację przed przyjacielem. Aby mieć idealny sezon, wymieniałeś się na najlepszych zawodników swojej drużyny. A wszystko to odbywało się przed telewizorem.

Gry na konsole muszą zostać zrewolucjonizowane.

Zabierzmy to stąd! Nastąpił dramatyczny spadek liczby filmów, które przesuwają granice konwencjonalnego opowiadania historii. Obniżmy koszty tworzenia i kupowania gier. Czy w miarę rozwoju technologii nie powinno spadać jej cena? Gracze mogą zaoszczędzić pieniądze, grając w gry wideo!

Przynajmniej część rozgrywki musi być dostępna za darmo, zanim przekażemy władzę deweloperowi. Gry takie jak League of Legends, Team Fortress 2 i Triple Town wykorzystywały koncepcję free-to-play, a my dostosowaliśmy ją do unikalnego formatu naszej gry. Możesz otrzymać darmowe demo z pełną aktualizacją gry, przedmiotami w grze lub mocami, lub możesz zostać poproszony o subskrypcję przez programistów.

Rewolucję można oglądać na żywo na Ooyala!

OUYA to oparta na systemie Android konsola do gier dla telewizora.

Pomimo niewielkich rozmiarów, to urządzenie ma potężny cios. Ze względu na otwarty projekt OUYA twórcy gier będą mogli tworzyć przyjazne dla salonu tytuły, które w pełni wykorzystują potencjał telewizora.

Światowej klasy kontroler, konsola i interfejs użytkownika OUYA łączą się we wspaniały, niedrogi pakiet. Przynajmniej wszystkie gry na nim będą dostępne za darmo.

Najlepsze gry tworzą najlepsi ludzie.

Przeszkody związane z wprowadzeniem gry na konsolę można pożegnać. Każdy system OUYA to zestaw deweloperski, który pozwala każdemu tworzyć własne gry. Nie ma wymogu posiadania kosztownego pakietu SDK ani licencji. Ponieważ jest oparty na Androidzie, jest już znany programistom.

OUYA to nie tylko klon Androida. Twoja sypialnia może być tłem dla kolejnego wielkiego hitu, tak jak dawniej. Komu potrzebne spodnie?

OUYA ma potencjał, by zrewolucjonizować rozwój gier AAA. Nie musisz się już martwić o koszty licencji, sprzedaży detalicznej, a nawet publikacji.

Deweloperzy zgadzają się również:

„Konsola dla twórców gier wideo? Jest taka możliwość. Cóż, to już dawno spóźnione”. – Brian Fargo (założyciel inXile)

Mam na myśli, że za 99 dolarów otrzymujesz dostęp do dużej biblioteki gier oraz atrakcyjnego elementu wzornictwa przemysłowego, który można podłączyć bezpośrednio do telewizora? Jak powiedział Jordan Mechner — (twórca Prince of Persia, Karateka)

Myślę, że pomysł otwartej platformy do gier, która umożliwia niezależnym deweloperom dostęp do branży gier w salonie, jest wspaniały, jeśli OUYA jest w stanie dotrzymać swojej obietnicy. „Będziemy obserwować postępy OUYA i zobaczyć, jak gracze reagują na to. Jeśli jest wystarczający popyt, spodziewam się, że wszystkie obecne gry Mojang będą dostępne na platformie. Mojang (twórca Minecrafta)

„OUYA to coś, na co nie mogę się doczekać! Jestem zagorzałym zwolennikiem kwestionowania obecnego quo, wierzę, że zawsze istnieje potencjał do poprawy”. Jenova Chen, autorka (thatgamecompany, twórca flOw, Cloud i Flower)

„Jestem podekscytowany koncepcją niedrogiej konsoli o otwartym kodzie źródłowym”. Słowami Adama Saltsmana: (Semi Secret, twórca Canabalt)

„Dopóki będziemy mogli wyświetlać je w telewizorze, nasze gry będą wyglądać i grać świetnie. OUYA może być odpowiedzią”. Autor, Marek Rabas, mówi: (Madfinger Games)

Od dawna istnieje zapotrzebowanie na otwartą konsolę do gier, która pozwala niezależnym twórcom gier eksperymentować ze swoimi grami i strategiami biznesowymi w telewizji. Słowami Davida Edery’ego: (Spry Fox, twórca Triple Town)

Ważne jest, aby zwracać uwagę na sposób projektowania rzeczy

Doświadczenie użytkownika ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej platformy do gier. Projektant Yves Behar i jego firma fuseproject są naszymi współpracownikami przy tym projekcie (projektant Jambox).

Chcemy, aby kontroler był hołdem dla klasycznych wrażeń w grach konsolowych. Touchpad zostanie dołączony do wszystkich gier, które przeszły z telefonu komórkowego lub tabletu na duży ekran, a także szybkie przyciski i wyzwalacze. Będzie dobrzectly odpowiedni rozmiar. Wybrani programiści pomagają nam testować kontroler podczas jego tworzenia. Ten gamepad został nazwany „Stradivariusem kontrolerów” i wierzymy, że zachęci twórców gier do przesuwania granic rozgrywki na nowe wyżyny.

Hakerzy są mile widziani.

Chodźmy na to, dobrze? Rootowanie jest proste i nie uszkodzi Twojej gwarancji. Do otwarcia czegokolwiek nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia. Hakerzy sprzętowi mogą konstruować własne urządzenia peryferyjne i łączyć je przez USB lub Bluetooth. Daj nam znać, czego szukasz. Daj nam znać, jeśli to się zmieni. Może będziemy w stanie ci pomóc. Proszę, nie zawiedź nas!

Dane techniczne:

  • Procesor z czterema rdzeniami to Tegra3.
  • 1 GB pamięci RAM
  • Dostępna jest wewnętrzna pamięć flash o pojemności 8 GB.
  • Rozdzielczość do 1080p HD jest obsługiwana przez połączenie HDMI z telewizorem.
  • Protokół sieci bezprzewodowej 802.11 b/g/n
  • IEEE 802.11ac
  • Specyfikacja USB 2.0 (jeden)
  • Oprócz normalnych elementów sterujących (dwa drążki analogowe, d-pad i przycisk systemowy) na tym kontrolerze bezprzewodowym znajduje się touchpad i osiem przycisków akcji.
  • Wersja 4.0 systemu operacyjnego Android
  • ELEKTRONICZNY! (Muffi ogłosiło 18 lipca)

Udostępnij to :

Powiązany post :

Ooyala: nowy rodzaj konsoli do gier

Granie w gry konsolowe to jedna z naszych ulubionych rozrywek. Cyfrowy dźwięk przestrzenny i duży telewizor HD wydają się powiększać...

Gry bez fabuły są lepsze

Telewizja, filmy i książki mówią im lepiej. Dlaczego gry są tak skoncentrowane na narracji? Gry wideo przekształcą się w interaktywne...