Najlepsze gry wideo 2020 według krytyków

W miarę upływu roku gry wideo stały się bezpieczną przystanią dla wielu, niezależnie od tego, czy byli to długoletni gracze, weterani, którzy zrobili sobie przerwę w graniu, czy nowicjusze, którzy szukali nowego sposobu na zabawę lub kontakt ze znajomymi podczas blokady pandemiczne. Jeśli już, to obfitość wspaniałych gier do grania jest błogosławieństwem w nieszczęściu.

TIME przygotował listę najlepszych gier wideo 2020 na podstawie opinii naszych wewnętrznych graczy. Przeczytaj 10 najlepszych książek beletrystycznych TIME w 2020 roku i 100 najlepszych książek, które powinieneś przeczytać w 2020 roku.

Gra na Pro Skater Tony Hawk 1 i 2

Przerabianie dawnej radości rzadko zapewnia ten oryginalny dreszczyk emocji, ale nostalgia to teraz wielki biznes. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 jest już dostępny. Przerobienie tych wczesnych gier deskorolkowych i przeniesienie ich w erę współczesną przeciwstawiło się wszelkim oczekiwaniom i udało się przywrócić magię, którą kiedyś mieli. Granie w te gry rozbudza pamięć mięśni, która od dawna była uśpiona, a także pragnienie osiągania wysokich wyników i swędzenie, by wyskoczyć na deskorolkę – nie wspominając o komforcie w środku trudnego roku.

Chłopaki na jesieni

W grze typu battle royale stawki są wysokie, a jeśli przegrasz, odpadasz. Oto co się dzieje. To właśnie mam na myśli, palanty. Nasze pandemiczne lato wymagało dawki prostej zabawy w trybie dla wielu graczy, a kreskówkowy styl gry zdradza głębsze przesłanie, niż mogłoby to wskazywać na kreskówkowe stylizacje. Jest to mile widziane odrzucenie poglądu, że gry muszą być trudne, aby były przyjemne — muszą tylko sprawiać przyjemność.

Flight Simulator X to produkt Microsoft

Wirtualne pilotowanie jest popularną rozrywką od prawie 40 lat dzięki serii Flight Simulator firmy Microsoft, która zainspirowała niezliczonych graczy do wykonywania rzeczywistych szkoleń lotniczych i dała smak nieba dla wielu innych. Kontynuując dumną tradycję serii, najnowsza pozycja zawiera najbardziej realistyczne faksymile Ziemi, jakie kiedykolwiek pojawiły się w grze wideo, a także realistyczną fizykę lotu i oszałamiającą grafikę. Wolno poruszający się Cub nad Twoim rodzinnym miastem i podziwianie widoków to jedna z opcji, możesz też wziąć udział w jednych z najtrudniejszych startów i lądowań komercyjnych odrzutowców na świecie.

Warzone: Call of Duty

Warzone to darmowy dodatek do Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku. Podczas gdy większość klonów Fortnite zawiodła, systemy, strategie i progresje Warzone zapewniały niezliczone godziny odwrócenia uwagi, gdy przyzwyczailiśmy się spędzać więcej czasu w domu podczas blokady. Pory roku, zmiany map i nowe sposoby grania w tę intensywną i wciągającą grę zostały wsparte przez dewelopera Infinity Ward.

Wola Ogników i Ori

Jako sequel Ori 2: The Second Wind robi dokładnie to, co powinno, rozszerzając świat stworzony w pierwszej grze, aby stworzyć bardziej złożony, kolorowy i ekspansywny. Sowa zostaje adoptowana i wychowana przez Ori i jej przyjaciół w preludium do gry. Jednak gdy tylko zostaną rozdzieleni, następuje tragiczny wynik. Istnieje szereg trudnych łamigłówek do rozwiązania i rozdzierających serce questów do ponownego połączenia, gdy gracz przemierza wspaniale wyrenderowany krajobraz. Ze względu na rozmiar gry, niektóre aspekty rozgrywki, takie jak zdolność gracza do uczenia się nowych umiejętności, mogą być przez to pomijane. Mnóstwo jest inspirujących scenerii, ale także wyzwań wymagających pomysłowości.

Nowe horyzonty dla przechodzenia zwierząt

W duchu wiosennej pandemii, ukazała się długotrwała seria symulacji życia od Nintendo Animal Crossing: New Horizons. Aby spłacić dług u kapitalistycznego jenota, który przywiózł cię na wyspę, ty i kilka innych antropomorficznych zwierząt musisz zbudować społeczność. Granie na napędzanym przez rzepę „targu łodyg” lub prowadzenie talk show na własnej, niestandardowej wirtualnej wyspie, gdy nie budujesz rzeczy do swojego domu, to świetna zabawa w New Horizons.

Jeden z nas

„Odgadnięcie” oszusta na twoim statku kosmicznym jest celem gry „Oszustwo” w Among Us, cyfrowej wersji Clue. „Członkowie z załogi” dostają zadania w stylu minigry do wykonania na statku, podczas gdy „Oszust” planuje niewidzialnie zakłócać i zabijać członków załogi”. Co się z tobą dzieje? Aby być bezpiecznym, zorganizuj spotkanie, aby omówić, kto może być oszustem a następnie zagłosować za wysłaniem ich w zimną pustkę kosmosu. Coraz więcej znanych postaci, takich jak amerykańska kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez, wykorzystuje Among Us jako platformę do łączenia się z młodszymi wyborcami i jego dziecinny, ręcznie rysowany wygląd a przemoc z oceną PG przywodzi na myśl wczesne gry internetowe. Nic dziwnego, że Among Us, które w równym stopniu jest dedukcją społeczną i regułą mafii, zyskało w tym roku powszechną popularność, mimo że zostało wydane w 2018 roku.

Druga część Ostatniego z nas

Gracze będą zaskoczeni, sfrustrowani, a nawet rozwścieczeni wieloma dużymi huśtawkami w The Last of Us Part II — ale są to zmuszające do myślenia ryzyko. Druga odsłona popular serii gier wideo śledzi Ellie, teraz dorosłą, gdy próbuje przezwyciężyć moralnie wątpliwą decyzję podjętą przez jej ojca, postać Joela w pierwszej grze. Naughty Dog, studio stojące za The Last of Us i Uncharted, ma za sobą historię wykorzystywania przekomarzań do rozwijania relacji międzyludzkich bohaterów, więc szkoda, że ​​Ellie spędza tyle czasu sama. Ostatecznie samotność Ellie służy większemu celowi: gdy traci kontakt z ludźmi i ma obsesję na punkcie zemsty, jej wrogowie stają się jednocześnie bardziej ludzkimi postaciami. Gracz staje przed szeregiem dylematów moralnych, gdy ich sojusze ulegają rozłamowi. Jeśli szybko się z tym nie uporasz, zostanie z tobą jeszcze przez długi czas.

Miles Morales to Spider-Man.

Kiedy myślisz o Spider-Manie, możesz pomyśleć o nerdowym białym facecie o imieniu Peter Parker, który jest znany jako superbohater. Jednak w Nowym Jorku jest drugi webslinger, który wkracza na scenę i przemawia. Po przeprowadzce z Brooklynu do Harlemu, tytularny czarnoskóry puertorykański nastolatek zakłada płaszcz Spider-Mana, podczas gdy jego mentor jest na wakacjach w Spider-Man: Miles Morales. Nowy Jork jest pokryty śniegiem, a Morales ma nową misję, aby chronić Harlem (i resztę miasta) przed przestępcami.

Hades

Przez ostatnią dekadę tak zwane gry „Rogue-like” były popularne ze względu na ich trudność, powtarzalność i częste zgony. Jednak Hades reprezentuje jeszcze niższy punkt gatunku. Graj jako Zagreus, syn Hadesa, który próbuje uciec z greckiego podziemia, walcząc z legendarnymi bohaterami i otrzymując wsparcie od całego Panteonu w tej zapierającej dech w piersiach grze biegowej. Grafika jest oszałamiająca, walka ekscytująca, a mechanika postępów jest nie z tego świata. W grze, w którą należy grać w kółko, Hades na nowo wyobraża sobie, jak może się rozwijać historia.

Udostępnij to :

Powiązany post :

Ooyala: nowy rodzaj konsoli do gier

Granie w gry konsolowe to jedna z naszych ulubionych rozrywek. Cyfrowy dźwięk przestrzenny i duży telewizor HD wydają się powiększać...

Gry bez fabuły są lepsze

Telewizja, filmy i książki mówią im lepiej. Dlaczego gry są tak skoncentrowane na narracji? Gry wideo przekształcą się w interaktywne...