10 najlepszych gier wideo

Gra roku: „The Legend of Zelda: Breath of Wild”
Gra Nintendo o nazwie The Legend of Zelda: Breath of the Wild

97/100 w skali krytyków
Ocena użytkownika: 8.4/10.

Podsumowanie fabuły Metacritic: „Odłóż na bok swoje z góry przyjęte wyobrażenia o tym, czym jest The Legend of Zelda. Przygody, odkrycia i eksploracje czekają na Ciebie w The Zelda Chronicles: The Wind Waker, nowej grze, która przełamuje granice legendarnej serii. W tej przygodzie w otwartym świecie będziesz przemierzać pola, lasy i górskie szczyty, aby dowiedzieć się, co stało się ze zniszczonym królestwem Hyrule. Hyrule możesz wędrować, jak chcesz.

Nintendo Wii U i Nintendo Switch

„Disco Elysium: The Final Cut” to dziewiąta odsłona serii.

Ocena: 97 na 100
Ocena użytkownika: 8,3 na 10

Podsumowanie akcji w filmie, dostarczone przez Metacritic: „Cały blok miasta jest do Twojej dyspozycji, dzięki własnemu unikalnemu systemowi umiejętności do Twojej dyspozycji. Bierz łapówki, łam morderstwa lub przesłuchuj pamiętne osobistości. Możesz być bohaterem lub kompletna katastrofa”.

platformy: PS4, PS5, Xbox One, Xbox S|X, Nintendo Switch, PC (w tym Windows 10) i Google Stadia

Gra roku: „Grand Theft Auto V”

Ocena 96/100 od recenzentów.
7.8/10 od użytkowników

Podsumowanie akcji w filmie, dostarczone przez Metacritic: „Było to prawdopodobnie najbardziej pożądane miasto w świecie zachodnim, ale teraz Los Santos próbuje przetrwać w erze niepewności gospodarczej i taniej telewizji reality. Franklin, uliczny naciągacz szukając prawdziwych perspektyw i znaczących pieniędzy; Michaela, zawodowego byłego więźnia, którego emerytura jest mniej różowa, niż się spodziewał; i Trevora, brutalnego człowieka, którego motywuje możliwość taniego haju i kolejnego wielkiego wyniku. seria zuchwałych i niebezpiecznych napadów, które mogą dać im możliwość rządzenia światem na dobre.

Playstation 3, PlayStation 4 i PC (Xbox 360, Xbox One i PS4)

„Red Dead Redemption 2”

Ocena: 97 na 100
Ocena użytkowników 7,7/10.

Podsumowanie akcji w filmie: „Red Dead Redemption 2” to kontynuacja „Grand Theft Auto V” i „Red Dead Redemption”. To epicka opowieść o życiu na niegościnnym środkowym zachodzie Ameryki. Nowe rozgrywki wieloosobowe online są możliwe dzięki rozległemu i dramatycznemu światu gry. W 1899 r. Stany Zjednoczone Ameryki. Era Dzikiego Zachodu dobiega końca. Arthur Morgan i gang Van der Linde są zmuszeni do odejścia po straszliwym napadzie w zachodniej wiosce Blackwater. Aby przetrwać w surowym sercu Stanów Zjednoczonych, gang musi rabować, kraść i walczyć z władzami federalnymi i czołowymi łowcami nagród w kraju. Arthur musi wybrać między własnymi zasadami a swoimi oddanie grupie, która go wychowała, ponieważ wewnętrzne rozłamy grożą rozbiciem gangu”.

PlayStation 4 i Xbox One

W grze wideo „Super Mario Galaxy 2” bohater

Ocena: 97 na 100
9.1/10 od użytkowników

Ocena fabuły przez Metacritic: „Podobnie jak w przypadku eksploracji opartej na fizyce i przeczącej grawitacji w pierwszej grze, dodanie do Super Mario Galaxy 2 zupełnie nowych galaktyk i funkcji przetestuje graczy. Języka Yoshiego można używać do łapania obiektów i plucia nimi. z powrotem na wrogów w kilku etapach gry. Wiertło, które pozwala naszemu bohaterowi przebić się przez litą skałę, może być również ekscytujące dla graczy.

Wii to platforma z wyboru.

Super Mario Galaxy” to numer 5.

Ocena: 97 na 100
Procent: 0,0/100

Metacritic ocenia fabułę: „Rozpoczyna się nowa era dla kwintesencji bohatera Nintendo, gdy wyrusza w kosmos. Nowa era gier wideo rozpoczyna się, gdy Mario przeciwstawia się grawitacji na każdej planecie w galaktyce. Po porwaniu księżniczki Peach przez nieznanego Mario wyrusza w podróż przez kosmos, aby ją odnaleźć. Mamy Mario, Peach i masę nowych i starych wrogów. Podróżując po galaktyce, gracze muszą sprintować, skakać i walczyć na swój sposób przez fale przeciwników. Korzystając z pełnych możliwości Wii Remote, gracze muszą naciskać przyciski, machać pilotem, a nawet celować i przeciągać przedmioty za pomocą wskaźnika, aby odnieść sukces w tej grze. Po raz pierwszy w historii Mario jest w stanie to zrobić. – niesamowite skoki w kosmosie. Pilota Wii można używać na nowe sposoby, w tym przechylać go, wskazywać i potrząsać. Potrząsać, przechylać i wskazywać! Podczas korzystania z Wii Remote i kontrolera Nunchuk gracze mogą wykonywać nowe czynności, potrząsając kontrolerem lub nawet wskazywanie i przeciąganie przedmiotów ze wskaźnikiem.”

Wii to platforma z wyboru.

„SoulCalibur”.

Ocena: 98 na 100
Ocena użytkownika: 8,6 z 10

Poniżej znajduje się streszczenie fabuły zaczerpnięte z serwisu Metacritic: „To opowieść o duszach i mieczach, która będzie opowiadana na wieki, obejmując całą historię ziemi. Wróciła i tym razem jest na Sega Dreamcast. Po raz pierwszy czas w grach, Soul Calibur uwalnia spektakularną grafikę, wspaniałe postacie i zadziwiające kombinacje.”

PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One

Gra roku: „Grand Theft Auto IV”

Ocena: 98 na 100
Procent: 7,5 z 10

Podsumowanie akcji w filmie dostarczone przez Metacritic: „Czy w dzisiejszym społeczeństwie można zdefiniować amerykański sen? Zwłaszcza dla Niko Belica, który właśnie przybył z Europy statkiem. To jego ostatnia próba ucieczki przed historią. Roman, jego kuzyn, wierzy, że jako zespół mogą zbić fortunę w Liberty City, bramie do krainy możliwości.W mieście, które ponad wszystko ceni sobie pieniądze i status, zdają sobie sprawę, że rzeczywistość jest zupełnie inna. ze snu, gdy popadają w długi i zostają zwabieni do kryminalnego podbrzusza przez szereg oszustów, rabusiów i socjopatów.

Obsługiwane są PlayStation 3, Xbox 360 i PC.

Kontynuacja Tony Hawk’s Pro Skater

Ocena: 98 na 100
Ocena użytkownika 7,4/10

Poniżej znajduje się streszczenie fabuły zaczerpnięte z serwisu Metacritic: „Legendarny bandyta Hawk powraca z nową technologią, nowymi profesjonalistami i nowymi sztuczkami w „THPS2!” Wybierz z listy 12 profesjonalnych skaterów, w tym wspaniałego Tony’ego Hawka. Stwórz własnych skaterów z scratch. Możesz grać jako jeden gracz lub ze znajomym w wielu różnych trybach gry, w tym Trick Attack, Graffiti Tag i Horse. Projektant parków 3D w czasie rzeczywistym pozwala zaprojektować własne skateparki.

Sony Playstation 2 (PC), Dreamcast/Macintosh/Game Boy Advance/Nintendo 64 (iOS)

Najpierw „The Legend of Zelda”.

Ogólna ocena 99/100
Ocena użytkowników: 9,2 na 10.

Ocena fabuły przez Metacritic: „Ganondorf, król złodziei Gerudo, oszukał Linka jako mały chłopak. nadzieja na regenerację. Link i Rauru podróżują w czasie, aby zdobyć energie Siedmiu Mędrców, które zamierza wykorzystać do naprawienia popełnionych błędów.

platformy: Nintendo 64, DS i Virtual Console dla Nintendo 64 (różne platformy)

Udostępnij to :

Powiązany post :

Ooyala: nowy rodzaj konsoli do gier

Granie w gry konsolowe to jedna z naszych ulubionych rozrywek. Cyfrowy dźwięk przestrzenny i duży telewizor HD wydają się powiększać...

Gry bez fabuły są lepsze

Telewizja, filmy i książki mówią im lepiej. Dlaczego gry są tak skoncentrowane na narracji? Gry wideo przekształcą się w interaktywne...